سمبلهای ولنتاین


۱-شکل یک قلب ساده و یا تیر خورده: از آنجـایـی کـه قـلب مرکزاحساسات عمیق،اصیل و پر شور است. قلب تیر خورده آسیب پذیریعشق را نشان میدهد. هنگامی که شما از سوی معشوق خود طرد میشود. قلب تیر خورده نشانه پیوند و اتحاد زن و مرد نیز میباشد.

 

 2-کیوپید(CUPID): کـه به شـکل یک کودک برهنه، فربه و بالدار ترسیم میگردد. این کودک شیطان با لبخندی موذیانه تـیـر و کمان نیز با خود حمل میکند. چنانچه یکی از تیرهای این کودک به قلب فردی اصابت کند وی فورا عاشق میشود.

کـیوپید در واقع پسر ونوس الهه عشق و زیبایی در افسانه های روم باستان می بـاشد. معنی لغوی آن "آرزو " است. کوپید برخی اوقات آمور(AMOR) نیز نامیده میگردد. همتای کوپید در افسانه های یونانی اروس ((EROS نام دارد.

 

3-کبوتر،قمری و مرغ عشق: این پرندگان نماد وفاداری، پاکی و معصومیت هستند.

 

 4-گل رز: گل سرخ شهبانوی گلهاست. نماد جنگ و صلح، عشق و گذشت.

 

 5-تور: جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـکـیـل میـداده است. در زمــانهای دیرین رسم برآن بوده که هرگاه دسـتـمال خـانمـی به زمیــن می افتاد مردی که متوجه آن میشده بلافاصله آن را از زمین برداشته و به زن میداد.

 

 6-گره های عشق: از یک سری حلقه های در هم تنیده و بافته شـده تشکـیـل یـــافته اند. این حلقه ها آغاز و پایانی ندارند و نماد عشق جاودانی و پایدار است.

 

 7-علامت"X":این علامت به معنی بوسه در کارت های تبریک و نامه های روز ولنتاین است.

 


8-روبان قرمز: این رسم به زمانهای قدیم بازمیگردد که شوالیه ها هنـگـامیکه عـازم جنـگ بودند نوار یا روسری از معشوقه خود دریافت کرده و آن را به یادگار با خود میبردند.

 

*** سالیانه بیش از یک میلیارد کارت تبریک ولنتاین در سراسر جهان رد و بدل میگردد که 85 درصد آنها توسط زنان خریداری میشود.

*** سالیانه 50 میلیون گل رز و میلیونها جعبه شکلات در سالروز ولنتاین هدیه داده میشود که اغلب آنها را مردان خریداری میکنند.

*** هدایای روز ولنتاین شامل: گل رز و یا دسته گل کوچک، شکلات،

/ 2 نظر / 2 بازدید
يه بنده خدا

دل نوشته هاي يک پسر خوب تا نرم و نازک هستند درشتي کنند و چون درشت شوند نرمي و لطافت [خجالت][خجالت][خجالت]

گزينه 2

سلام به دوست عزيزم اميدوارم که حالت خوب باشه مطالب وبلاگت خيلي خوب بود ما هم يه سايت آموزشي درست کرديم(گزينه2) که ازت ميخواهيم بياي و ازمطالب آموزشي از قبيل جزوه درسي،پايان نامه،نمونه سوالات امتحاني ،آموزش تست زني در کنکور،قبولي درکنکور و خلاصه هر درخواست آموزشي که داشتي برات ارسال کنيم.آدرس سايت ما رو ميخواي؟ www.gozine2.dxd.ir تازه اگه ميخواي هنگام وارد شدن به سايت يه 50000ريال هم جايزه بگيري ابتدا روي تبلغات کليک کن بعد برو مطالب سايت رو ببين ازت ممنونم تازه اگه از دستت برمياد واسه سايت تازه اي که ميخواهيم بزنيم نياز به همکار براي مديريت در تالار گفتمان دارم اگه ميتوني انجام بدي خبر يده ديگه مزاحم نميشم منتظرت هستم [قلب شکسته]